Які матеріали використовуються для утеплення:

Виконання заходів з підвищення теплового захисту зовнішніх стін найчастіше виконують з використанням таких теплоізоляційних матеріалів: пінопласт графітовий або звичайний білий, базальтова (кам'яна) вата і екструдований пінополістирол. 

Пінопласт (EPS)

Пінопласт є найпопулярнішим матеріалом для утеплення. Найчастіше його використовують для утеплення стін, а також в якості теплоізоляції перекритя, покрівель, підлог та цоколів. Коефіцієнт теплопровідності в межах λ – від 0,035 до 0,040 Вт/(мК).

Пінопласт ГРАФІТОВИЙ

Графітний пінополістирол є вдосконаленою похідною традиційного білого пінопласту. Застосування графіту в процесі виробництва пінополістиролу дозволяє виготовити плити з  низьким коефіцієнтом теплопровідності λ – від 0,029 до 0,033 Вт/(мК).

Базальтова (кам'яна) вата

Мінеральна вата має свої особливі відмінності перед іншими утеплювачами, а саме висока паропроникність та негорючість. Недоліками є висока чутливість до вологи. Для фасадного утеплення використовують вату плотністю не менше 120 кг/м3. Коефіцієнт теплопровідності вати λ – від 0,039 до 0,045 Вт/(мК).

Екструдований полістирол

Екстудований полістирол має найкращі показники механічних навантажень і водостійкості. Закриті комірки матеріалу діаметром 0,1-0,2мм забезпечують високі теплозахисні характеристики. Застосовують при утеплені фундаментів, підлог та дахів. Коефіцієнт теплопровідності полістиролу λ – від 0,033 до 0,035 Вт/(мК).

опір теплопередачі стіни

Do all the best

Опір теплопередачі - це здатність матеріалів перешкоджати руху теплової енергії, яка вимірюється в м² *К/Вт. Кожен матеріал, який використовується для стін будівлі, робить це в силу власних теплофізичних характеристик.
Як розрахувати опір теплопередачі стіни? Маючи таблицю теплофізичних характеристик будівельних матеріалів, зробити це досить легко. Достатньо товщину матеріалі (в метрах) поділити на коефіцієнт теплопровідності матеріалу, з якого вона збудована. Це і буде показник R.

ПРИКЛАД ОБЧИСЛЕННЯ ТЕПЛОВОГО ОПОРУ СТІНИ

Наприклад, ваша цегляна стіна має товщину 38 см. Робимо розрахунок: коефіцієнт теплопровідності порожнистої цегли густиною 1300 кг/куб.м – 0,58 (потрібно брати показник в умовах експлуатації). Отже, опір теплопередачі стіни R = 0,38/0,58 = 0,66.

Приклад вибору товщини утеплення

Наприклад, ми будемо утепляти стіну пінопластом  0,040 Вт/(мК) і хочемо добитись опору теплопередачі R=4,3; стіна вже має опір R=0,66. Необхідно провести утеплення  ще на  R=3,64.
Обчислюємо 3,64*0,040 = 0,1456м, відповідно нам необхідний пінопластом товщиною 15 см.

ЯКИЙ ПОКАЗНИК R Є ДОСТАТНІМ?

На сьогодні в Україні в новому будівництві для зовнішніх огороджувальних конструкцій діє стандарт R=3,3. В Європейському союзі R=4,3, а з 2021року планується стандарт R=5,0.

Висновок

Щоб утеплити фасад власного будинку, яке насправді, має робитися один раз і назавжди, ми наполегливо рекомендуємо добитися R=5,0. Це забезпечить реальну незалежність від вартості енергоносіїв.